«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՊՐԱՆՔԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱ» ՍՊԸ-ի հարթակում «Բի Էս Թի» ՍՊԸ-ն (այսուհետ՝ Կազմակերպիչ) իրականացնելու է բաց աճուրդ համապատասխան փուլերով` «դասական» (գնի բարձրացմամբ), այնուհետև «հոլանդական» (գնի նվազեցմամբ) եղանակներով: Աճուրդի ընթացքում վաճառվելու են «Արդշինբանկ» ԲԲԸ-ին (այսուհետ՝ բանկ) գրավի իրավունքով պատկանող հետևյալ լոտերը․
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Գյուլբենկյան փողոց, 43 շենք, 144 հասցեում գտնվող 93,2 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գին` 52300000 ՀՀ դրամ:
- Սյունիքի մարզ, համայնք Գորիս, Գորիս ք․, Կոմիտասի փողոց, 38 շենք, 10/2 հասցեում գտնվող 58,7 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գին` 15440000 ՀՀ դրամ:
- Արագածոտնի մարզ, համայնք Աշտարակ, Աշտարակ ք․, Ս․ Շահազիզի փողոց, 86 հասցեում գտնվող 340,15 ք․մ․ բնակելի տուն, 18,9 ք․մ․ /30,2 խ․մ․, 48,85 գծմ․/ պարիսպ և 0,066 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 41900000 ՀՀ դրամ: