«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՊՐԱՆՔԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱ» ՍՊԸ-ի հարթակում «Բի Էս Թի» ՍՊԸ-ն (այսուհետ՝ Կազմակերպիչ) իրականացնելու է բաց աճուրդ համապատասխան փուլերով` «դասական» (գնի բարձրացմամբ), այնուհետև «հոլանդական» (գնի նվազեցմամբ) եղանակներով: Աճուրդի ընթացքում վաճառվելու են «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ին (այսուհետ՝ բանկ) գրավի իրավունքով պատկանող հետևյալ լոտերն ըստ ներկայացված հերթականության`
- Արարատի մարզ, համայնք Վեդի ք․, Արարատյան փողոց, 46 շենք, 19 հասցեում գտնվող 93,3 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 24030000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Աջափնյակ, Շինարարների փողոց, 15/2 շենք, 116 հասցեում գտնվող 63,7 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 34080000 ՀՀ դրամ:
- Կոտայքի մարզ, համայնք Հրազդան, Հրազդան ք․, Միկրոշրջան թաղամաս, 313 շենք, 36 հասցեում գտնվող 64,64 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 12000000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Նոր Նորք, Մոլդովական փողոց, 21 շենք, 8 հասցեում գտնվող 65,7 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 31800000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Դաշտաքար, 3-րդ փողոց, 15 հասցեում գտնվող 280,1 ք․մ․ բնակելի տուն, 26,9 ք․մ․ մառան, 10 ք․մ․ կաթսայատուն, 8 ք․մ․ մառան, 17,4 ք․մ․ հացատուն, 34,6 ք․մ․ անասնաշենք, 60 ք․մ, ծածկ և 0,12 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 27640000 ՀՀ դրամ: