​«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՊՐԱՆՔԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱ» ՍՊԸ-ի հարթակում «Բի Էս Թի» ՍՊԸ-ն (այսուհետ՝ Կազմակերպիչ) իրականացնելու է բաց աճուրդ համապատասխան փուլերով` «դասական» (գնի բարձրացմամբ), այնուհետև «հոլանդական» (գնի նվազեցմամբ) եղանակներով: Աճուրդի ընթացքում վաճառվելու են «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ին (այսուհետ՝ բանկ) գրավի իրավունքով պատկանող հետևյալ լոտերը`
- Արարատի մարզ, համայնք Նոր Խարբերդ, 25-րդ փողոց, 22 հասցեում գտնվող 53,4 ք.մ. բնակելի տուն և 0,01393 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 15970000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Մասիս ք․, Երևանյան փողոց, 108/1 հասցեում գտնվող 228,9 ք.մ. բնակելի տուն, 3,12 ք․մ․ մառան, 7,36 ք․մ․ սանհանգույց, 15,2 ք․մ․ անասնաշենք, 5,2 ք․մ․ ծածկ, 1,5 ք․մ․ ինքնակամ պարիսպ և 0,06 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 29870000 ՀՀ դրամ:
Լոտերի նկատմամբ սահմանափակումները՝ գույքերը գրավադրված են:
Աճուրդի փուլերը` ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, թիվ 82/31 հասցեում 14.04.2025թ.-ին, ժ. 12:00-ին դասական եղանակով, այնուհետև յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, նույն վայրում, նույն ժամին` հոլանդական եղանակով: Աճուրդի ավարտը՝ 14.05.2025թ.-ին: Աճուրդի մասնակցության նախավճարը սահմանված է համապատասխան գույքի ընթացիկ մեկնարկային գնի 1%-ի չափով, որի վճարման վերջնաժամկետը սահմանված է յուրաքանչյուր աճուրդի փուլի օրվան նախորդող աշխատանքային օրվա  ժամը 16:00-ն...
Աճուրդի առաջին փուլը կայանալու է 14․04․2025 թվականին, ժամը 12:00-ին, ՀՀ, ք․ Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, 82/31 հասցեում, այնուհետև, կայացվող աճուրդի յուրաքանչյուր հերթական փուլը կանցկացվի յուրաքանչյուր հաջորդ աշխատանքային օրը, նույն վայրում, նույն ժամին: Աճուրդի ավարտը՝ 30.12.2025թ.-ին:
Աճուրդի կազմակերպիչն է «Բի Էս Թի» ՍՊԸ-ն (այսուհետ` Կազմակերպիչ), որն իրականացնելու է հետևյալ լոտի (այսուհետ` Լոտ) բաց աճուրդ «հոլանդական» եղանակով:
Աճուրդի պայմաններն են.
- Լոտ` ՀՀ, ք․ Երևան, Կենտրոն, Խանջյան փողոց, 29 շենք, 3 հասցեում կառուցվող 81,2 ք․մ․ բնակարանի նկատմամբ կառուցապատողի իրավունք (շինության ավարտվածության աստիճանը 80% և ավելի),