«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՊՐԱՆՔԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱ» ՍՊԸ-ի հարթակում «Բի Էս Թի» ՍՊԸ-ն (այսուհետ՝ Կազմակերպիչ) իրականացնելու է բաց աճուրդ համապատասխան փուլերով` «դասական» (գնի բարձրացմամբ), այնուհետև «հոլանդական» (գնի նվազեցմամբ) եղանակներով: Աճուրդի ընթացքում վաճառվելու են «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ին (այսուհետ՝ բանկ) գրավի իրավունքով պատկանող հետևյալ լոտերն ըստ ներկայացված հերթականության`
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Ա․ Գրիբոյեդովի փողոց, 19 շենք, 12 հասցեում գտնվող 74,2 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 42470000 ՀՀ դրամ:
- Կոտայքի մարզ, համայնք Նոր Հաճն ք․, Շահումյան փողոց, 5 շենք, 8 հասցեում գտնվող 64,6 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 25400000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Մալաթիա-Սեբաստիա, Հաղթանակ թաղամասի 1-ին փողոց, 1/710 հասցեում գտնվող 90,22 ք․մ․ բնակելի տուն, 5,16 ք․մ․ /12,9 խ․մ․/ պարիսպ և 0,023357 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 39900000 ՀՀ դրամ:
- Լոռու մարզ, համայնք Վանաձոր ք., Զորյան փողոց, 12 հասցեում գտնվող 130.5 ք.մ. բնակելի տուն, 19.8 ք.մ. ավտոտնակ և 0.0227 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 31990000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Էրեբունի, Դիմիտրովի փողոց, 80 շենք, 11 հասցեում գտնվող 76,7 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 40700000 ՀՀ դրամ:
- Տավուշի մարզ, համայնք Դիլիջան, քաղաք Դիլիջան, Օրջոնիկիձեի փողոց, 25 հասցեում գտնվող 115.7 ք.մ. բնակելի տուն և 0.0118 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 20690000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Մասիս ք․, 6-րդ փողոց, 15 հասցեում գտնվող 138,05 ք.մ. բնակելի տուն, 15,2 ք․մ․ պահեստ, 17,2 ք․մ․ լողարան, 2,68 ք․մ․ /4,83 խ․մ․/ պարիսպ և 0,0855 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 32200000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Խաչփար, 5-րդ փողոց, 6 հասցեում գտնվող 152,9 ք.մ. բնակելի տուն, 3,5 ք․մ․ կաթսայատուն, 23,6 ք․մ․ ծածկ, 11,4 ք․մ․ ծածկ, 0,4 ք․մ․ /0,76 խ․մ․/ պարիսպ և 0,14812 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 26350000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Մամիկոնյանց փողոց, 1ա շենք, 1/1 հասցեում գտնվող 108,1 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 53980000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Ն․ Դումանի փողոց, 19 հասցեում գտնվող 275,2 ք.մ. բնակելի տուն, 19,9 ք․մ․ ավտոտնակ և 0,04218 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 95800000 ՀՀ դրամ:
- Կոտայքի մարզ, համայնք Եղվարդ, Եղվարդ ք․, Շիրակի փողոց, 91 հասցեում գտնվող 234,2 ք․մ․ բնակելի տուն, 11,65 ք․մ․ կաթսայատուն, 33,8 ք․մ․ անասնաշենք, 18,4 ք․մ․ թոնրատուն և 0,08 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 29450000 ՀՀ դրամ:
- Արագածոտնի մարզ, համայնք Աշտարակ, Աշտարակ ք․, Հողագործների փողոց, 13 շենք, 29 հասցեում գտնվող 31 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 13000000 ՀՀ դրամ:
- Գեղարքունիքի մարզ, համայնք Սևան, Սևան ք․, Ս․ Սևանեցու փող․, 9/41 հասցեում գտնվող 30,91 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 6250000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Մալաթիա-Սեբաստիա, Զ․ Անդրանիկի փողոց, 104 շենք, 22 հասցեում գտնվող 88,1 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 37220000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Շենգավիթ, Գ․ Նժդեհի փողոց, 27/2 շենք, 44 հասցեում գտնվող 70,28 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 32400000 ՀՀ դրամ:
- Կոտայքի մարզ, համայնք Նաիրի, գյուղ Պռոշյան, 3-րդ փողոց, 3-րդ նրբանցք, 27 հասցեում գտնվող 74,69 ք․մ․ բնակելի տուն և 0,0288 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 26700000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Աջափնյակ, Ֆուչիկի փողոց, 24 շենք, 34 հասցեում գտնվող 37,3 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 21620000 ՀՀ դրամ:
- Արագածոտնի մարզ, համայնք Ապարան, Ապարան ք․, Մաշտոցի փողոց, 11 շենք, 13 հասցեում գտնվող 75,34 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 18500000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Էրեբունի, Երկաթուղայինների 5-րդ փողոց, 18 հասցեում գտնվող 173,2 ք.մ. բնակելի տուն և 0,02483 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 48300000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Արտաշատ, Արտաշատ ք․, Իսահակյան փողոց, 24 հասցեում գտնվող 280,6 ք.մ. բնակելի տուն, 19,8 ք․մ․ /58,9 խ․մ․/ պարիսպ և 0,101 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 32730000 ՀՀ դրամ:
- Սյունիքի մարզ, համայնք Գորիս, Գորիս ք․, Անկախության փողոց, 31,31/1/1 հասցեում գտնվող 215 ք.մ. բնակելի տուն և 0,0404 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 18090000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Աջափնյակ, Ս․ Լուկաշինի 2-րդ փողոց, 10/3 հասցեում գտնվող 275,95 ք.մ. բնակելի տուն և 0,011951 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 79700000 ՀՀ դրամ:
- Կոտայքի մարզ, համայնք Հրազդան ք․, Րաֆֆու փողոց, թիվ 25 հասցեում գտնվող 105,4 ք.մ. բնակելի տուն, 17,5 ք․մ․ կաթսայատուն, 51 ք․մ․ անասնաշենք, 17,1 ք․մ․ հացատուն և 0,173 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 35280000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Մալաթիա-Սեբաստիա, Ա․ Բաբաջանյան փողոց, 38 շենք, 35 հասցեում գտնվող 78,2 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 36900000 ՀՀ դրամ:
- Գեղարքունիքի մարզ, համայնք Սևան ք․, Նավավարների փողոց, 15 հասցեում գտնվող 139,9 ք․մ․ բնակելի տուն, 2,2 ք․մ․ կաթսայատուն, 95,1 ք․մ․ անասնաշենք, 94 ք․մ․ հացատուն, 35,72 ք․մ․ ավտոտնակ, 11,2 ք․մ․ /17,9 խ․մ․/ պարիսպ և 0,1885 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 27600000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Վեդի, Վեդի ք․, Ա․ Խանջյան փողոց, 21 հասցեում գտնվող 242,3 ք․մ․ բնակելի տուն, 22,3 ք․մ․ անասնաշենք, 12,35 ք․մ․ անասնաշենք, 14,6 ք․մ․ սանհանգույց և 0,213 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 32470000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Գ․ Սունդուկյան փողոց, 28ա շենք, 26 հասցեում գտնվող 72,4 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 43810000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Շենգավիթ, Ն․ Շենգավիթ, 9-րդ փողոց, 109/2 հասցեում գտնվող 65,7 ք․մ․ բնակելի տուն, 20,5 ք․մ․ բնակելի տուն, 5 ք․մ․ օժանդակ շինություն, 10,1 ք․մ․ ավտոտնակ և 0,018053 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 23060000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Մասիս ք․, 6-րդ թաղամաս, 2-րդ փողոց, 41 հասցեում գտնվող 101,15 ք․մ․ բնակելի տուն, 15,7 ք․մ․ /31,4 խ․մ․/ պարիսպ և 0,04038 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 23850000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Մասիս, Մասիս ք․, 6-րդ թաղամասի 2-րդ փողոց, 38/1 հասցեում գտնվող 197,4 ք․մ․ բնակելի տուն և 0,0409 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 37810000ՀՀ դրամ:
- Լոռու մարզ, համայնք Վանաձոր ք․, Գ․ Լուսավորչի փողոց, 10 շենք, 18 հասցեում գտնվող 62,3 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 13200000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Կոմիտասի պողոտա, 39 շենք, 70 հասցեում գտնվող 52,7 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 39320000 ՀՀ դրամ:
- Գեղարքունիքի մարզ, համայնք Սևան, Սևան ք․, Նալբանդյան փողոց, 25 շենք, 11 հասցեում գտնվող 64,7 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 16190000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Աջափնյակ, Հ․ Շիրազի փողոց, 52 շենք, 16 հասցեում գտնվող 76,4 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 33690000 ՀՀ դրամ:
Աճուրդի փուլերը` ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, թիվ 82/31 հասցեում 17.04.2025թ.-ին, ժ. 12:00-ին դասական եղանակով, այնուհետև յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, նույն վայրում, նույն ժամին` հոլանդական եղանակով: Աճուրդի ավարտը՝ 12.05.2025թ.-ին: Աճուրդի մասնակցության նախավճարը սահմանված է համապատասխան գույքի ընթացիկ մեկնարկային գնի 1%-ի չափով, որի վճարման վերջնաժամկետը սահմանված է յուրաքանչյուր աճուրդի փուլի օրվան նախորդող աշխատանքային օրվա ժամը 16:00-ն: Նախավճարը վճարվում է «Բի Էս Թի» ՍՊԸ -ի դրամարկղում`աճուրդի կայացման հասցեում, ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կանխիկի շեմը չգերազանցելու դեպքում, կամ բանկային հաշվին («Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ում 2470103374150000 հաշվեհամարին) կամ կազմակերպչի կողմից տրված այլ հաշվեհամարին: Աճուրդին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել՝ ֆիզիկական անձանց համար անձը հաստատող փաստաթուղթ և Կազմակերպչի կողմից տրված մասնակցի վկայական (այսուհետ՝ աճուրդի վկայական), որը հաստատելու է նաև նախավճարի մուծման փաստը, իսկ իրավաբանական անձանց համար՝ կանոնադրությունը, իրավաբանական անձանց պետական գրանցման վկայականը, պաշտոնատար անձի կամ ներկայացուցչի լիազորությունները հաստատող փաստաթուղթ և աճուրդի վկայական:
Լոտերն ուսումնասիրելու ցանկություն հայտնած անձինք կարող են սույն ծանուցման օրվան հաջորդող օրվանից մինչև աճուրդի ավարտի նախորդող օրը, յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, ժ. 10:00-ից մինչև 18:00-ն, այցելել վերը նշված հասցեներով և ծանոթանալ լոտերի հետ՝ այցելությունը նախապես համաձայնեցնելով Կազմակերպչի և Բորսայի հետ: Հարկային գործակալ հանդիսանալու դեպքում աճուրդում հաղթած մասնակցի կողմից լոտի գնի վճարելու կարգը սահմանվում է վաճառողի հետ՝ փոխհամաձայնեցված ժամկետներում։ Սույն ծանուցումը կարող է փոփոխվել մամուլում հրապարակվելու միջոցով:Աճուրդների անցկացման կանոնակարգին կարող եք ծանոթանալ և անվճար ստանալ կանոնակարգի պատճենը, դիմելով Կազմակերպչին՝ ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, թիվ 82/31 հասցե: Բոլոր այլ տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել (011) 56-45-13 հեռախոսահամարով կամ այցելել www.llcbst.am, www.borsa.am կայքերը: