Հայտարարություն 27.03.2025
«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՊՐԱՆՔԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱ» ՍՊԸ-ի հարթակում (ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, թիվ 82/31) 27․03.2025թ.-ից  յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, ժամը 12:00-ից, իրականացվելու է «ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված ոսկերչական իրերի  աճուրդային վաճառք:
Մանրամասն տեղեկությունների և ամբողջական ցանկին ծանոթանալու համար կարող եք այցելել  բորսա կամ կայքի «վաճառվող լոտեր» բաժին կամ զանգահարել (011) 52-61-85 հեռախոսահամարով:
Հայտարարություն 02.04.2025
«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՊՐԱՆՔԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱ» ՍՊԸ-ի հարթակում (ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, թիվ 82/31) 02․04.2025թ.-ին՝ ժամը 12:00-ին, իրականացվելու է «ԱՐԵԳԱԿ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված ոսկերչական իրի աճուրդային վաճառք:
Մանրամասն տեղեկությունների համար կարող եք այցելել  բորսա, կամ կայքի «վաճառվող լոտեր» բաժին, կամ զանգահարել (011) 52-61-85 հեռախոսահամարով: Աճուրդային վաճառքը կիրականացվի օնլայն սակարկություններով՝ auctiononline.am հարթակում:
«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՊՐԱՆՔԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱ» ՍՊԸ-ի հարթակում (ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, թիվ 82/31) 04.04.2025թ.-ից յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝  ժամը 12:00-ից, իրականացվելու է «ԵրՄՄԳՀԻ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված մրգաղացի (1.5 կվտ հզորություն, 9.5լ ծավալ, 1400 պտ/ր, շարժիչ YL90L-4)  աճուրդային վաճառքը՝ «դասական» (գնի բարձրացմամբ) եղանակով։ Մեկնարկային գինը՝  258000 ՀՀ դրամ
Մանրամասն տեղեկությունների, ինչպես նաև բորսայի հարթակում վաճառվող այլ լոտերի ցանկին ծանոթանալու համար կարող եք այցելել  կայքի «վաճառվող լոտեր» բաժին կամ զանգահարել (011) 52-61-85 հեռախոսահամարով:
Ծանուցում 02.04.2025
«Ֆլորես» Աճուրդի Տուն» ՍՊԸ-ն (այսուհետ՝ Կազմակերպիչ) իրականացնելու է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ին սեփականության իրավունքով պատկանող հետևյալ լոտի բաց աճուրդ` դասական եղանակով․
- Սյունիքի մարզ, համայնք Կապան, Ձորք թաղամաս, 3/1 հասցեում գտնվող 1812,8 ք․մ․ անավարտ շինություն և 0,16 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 19450000 ՀՀ դրամ:
Աճուրդի առաջին փուլը` 18.04.2025թ.-ին, ժ. 12:00-ին, Սյունիքի մարզ, համայնք Կապան, Ստեփանյան փողոց, 12 հասցեում, այնուհետև՝ հերթական փուլերը յուրաքանչյուր հաջորդ աշխատանքային օր՝ ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, 82/31 հասցեում, նույն ժամին: Աճուրդի ավարտը՝ 01.09.2025թ.: Աճուրդի մասնակցության նախավճարը սահմանված է ընթացիկ մեկնարկային գնի 3%-ի չափով, որի վճարման վերջնաժամկետն է յուրաքանչյուր աճուրդի փուլի օրվանը նախորդող առնվազն 2-րդ օրը՝ ժամը 16:00: Նախավճարը վճարվում է Կազմակերպչի բանկային հաշվին («Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ում 1570005285290100 հաշվեհամարին), կամ Կազմակերպչի կողմից տրված այլ հաշվեհամարին: Աճուրդին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել՝ ֆիզիկական անձանց համար անձը հաստատող փաստաթուղթ և Կազմակերպչի կողմից տրված մասնակցի վկայական (այսուհետ՝ աճուրդի վկայական), որը հաստատելու է նաև նախավճարի մուծման փաստը, իսկ իրավաբանական անձանց համար՝ կանոնադրությունը, իրավաբանական անձանց պետական գրանցման վկայականը, պաշտոնատար անձի կամ ներկայացուցչի լիազորությունները հաստատող փաստաթուղթը և աճուրդի վկայականը:
Աճուրդում հաղթող է ճանաչվում այն անձը, ով առաջարկել է ամենաբարձր գինը: Վերջին ամենաբարձր գնային հայտ ներկայացրած մասնակիցը, աճուրդավարի մուրճիկի երրորդ հարվածից հետո, համարվում է աճուրդում հաղթած մասնակից: Աճուրդին մասնակցած, սակայն չհաղթած անձի մուծած նախավճարը վերադարձվում է աճուրդն ավարտվելուց հետո 1 աշխատանքային օրվա ընթացքում։ Նախավճարը ենթակա է վերադարձման, եթե աճուրդը համարվում է չկայացած: Եթե աճուրդում հաղթող ճանաչված անձը հրաժարվում է ստորագրել արձանագրությունը կամ առուվաճառքի պայմանագիրը, ապա նա կորցնում է իր մուծած նախավճարը։ Եթե Կազմակերպիչը հրաժարվում է ստորագրել արձանագրությունը, ապա նա պարտավոր է աճուրդում հաղթող ճանաչված անձին վերադարձնել նախավճարը։
Լոտն ուսումնասիրելու ցանկություն հայտնած անձինք կարող են սույն ծանուցման օրվան հաջորդող օրվանից մինչև գույքի աճուրդի ավարտին նախորդող օրը, յուրաքանչյուր աշխատանքային  օր, ժ. 10:00-ից մինչև 18:00-ն, այցելել վերը նշված հասցեով և ծանոթանալ լոտին՝ այցելությունը նախապես համաձայնեցնելով Կազմակերպչի հետ: Հարկային գործակալ հանդիասանալու դեպքում աճուրդում հաղթած մասնակցի կողմից լոտի գնի վճարելու կարգը սահմանվում է վաճառողի հետ՝ փոխհամաձայնեցված ժամկետներում։ Սույն ծանուցումը կարող է փոփոխվել մամուլում հրապարակվելու միջոցով: Աճուրդների անցկացման կանոնակարգին կարող եք ծանոթանալ և անվճար ստանալ կանոնակարգի պատճենը, դիմելով Կազմակերպչին՝ ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, թիվ 82/31 հասցե:  Բոլոր այլ տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել (011) 52-61-85 հեռախոսահամարով կամ այցելել www.flores.am, www.borsa.am կայքերը:
Ծանուցում 01.04.2025
«ԵՐԵՎԱՆԻ ԱՊՐԱՆՔԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱ» ՍՊԸ-ի հարթակում «Բի Էս Թի» ՍՊԸ-ն (այսուհետ՝ Կազմակերպիչ) իրականացնելու է բաց աճուրդ համապատասխան փուլերով` «դասական» (գնի բարձրացմամբ), այնուհետև «հոլանդական» (գնի նվազեցմամբ) եղանակներով: Աճուրդի ընթացքում վաճառվելու են «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ին (այսուհետ՝ բանկ) գրավի իրավունքով պատկանող հետևյալ լոտերն ըստ ներկայացված հերթականության`
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Ա․ Գրիբոյեդովի փողոց, 19 շենք, 12 հասցեում գտնվող 74,2 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 42470000 ՀՀ դրամ:
- Կոտայքի մարզ, համայնք Նոր Հաճն ք․, Շահումյան փողոց, 5 շենք, 8 հասցեում գտնվող 64,6 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 25400000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Մալաթիա-Սեբաստիա, Հաղթանակ թաղամասի 1-ին փողոց, 1/710 հասցեում գտնվող 90,22 ք․մ․ բնակելի տուն, 5,16 ք․մ․ /12,9 խ․մ․/ պարիսպ և 0,023357 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 39900000 ՀՀ դրամ:
- Լոռու մարզ, համայնք Վանաձոր ք., Զորյան փողոց, 12 հասցեում գտնվող 130.5 ք.մ. բնակելի տուն, 19.8 ք.մ. ավտոտնակ և 0.0227 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 31990000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Էրեբունի, Դիմիտրովի փողոց, 80 շենք, 11 հասցեում գտնվող 76,7 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 40700000 ՀՀ դրամ:
- Տավուշի մարզ, համայնք Դիլիջան, քաղաք Դիլիջան, Օրջոնիկիձեի փողոց, 25 հասցեում գտնվող 115.7 ք.մ. բնակելի տուն և 0.0118 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 20690000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Մասիս ք․, 6-րդ փողոց, 15 հասցեում գտնվող 138,05 ք.մ. բնակելի տուն, 15,2 ք․մ․ պահեստ, 17,2 ք․մ․ լողարան, 2,68 ք․մ․ /4,83 խ․մ․/ պարիսպ և 0,0855 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 32200000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Խաչփար, 5-րդ փողոց, 6 հասցեում գտնվող 152,9 ք.մ. բնակելի տուն, 3,5 ք․մ․ կաթսայատուն, 23,6 ք․մ․ ծածկ, 11,4 ք․մ․ ծածկ,  0,4 ք․մ․ /0,76 խ․մ․/ պարիսպ և 0,14812 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 26350000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Մամիկոնյանց փողոց, 1ա շենք, 1/1 հասցեում գտնվող 108,1 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 53980000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Ն․ Դումանի փողոց, 19 հասցեում գտնվող 275,2 ք.մ. բնակելի տուն, 19,9 ք․մ․ ավտոտնակ և 0,04218 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 95800000 ՀՀ դրամ:
- Կոտայքի մարզ, համայնք Եղվարդ, Եղվարդ ք․, Շիրակի փողոց, 91 հասցեում գտնվող 234,2 ք․մ․ բնակելի տուն, 11,65 ք․մ․ կաթսայատուն, 33,8 ք․մ․ անասնաշենք, 18,4 ք․մ․ թոնրատուն և 0,08 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 29450000 ՀՀ դրամ:
- Արագածոտնի մարզ, համայնք Աշտարակ, Աշտարակ ք․, Հողագործների փողոց, 13 շենք, 29  հասցեում գտնվող 31 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 13000000 ՀՀ դրամ:
- Գեղարքունիքի մարզ, համայնք Սևան, Սևան ք․, Ս․ Սևանեցու փող․, 9/41 հասցեում գտնվող 30,91 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 6250000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Մալաթիա-Սեբաստիա, Զ․ Անդրանիկի փողոց, 104 շենք, 22 հասցեում գտնվող 88,1 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 37220000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Շենգավիթ, Գ․ Նժդեհի փողոց, 27/2 շենք, 44 հասցեում գտնվող 70,28 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 32400000 ՀՀ դրամ:
- Կոտայքի մարզ, համայնք Նաիրի, գյուղ Պռոշյան, 3-րդ փողոց, 3-րդ նրբանցք, 27 հասցեում գտնվող 74,69 ք․մ․ բնակելի տուն և 0,0288 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 26700000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Աջափնյակ, Ֆուչիկի փողոց, 24 շենք, 34 հասցեում գտնվող 37,3 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 21620000 ՀՀ դրամ:
- Արագածոտնի մարզ, համայնք Ապարան, Ապարան ք․, Մաշտոցի փողոց, 11 շենք, 13 հասցեում գտնվող 75,34 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 18500000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Էրեբունի, Երկաթուղայինների 5-րդ փողոց, 18 հասցեում գտնվող 173,2 ք.մ. բնակելի տուն և 0,02483 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 48300000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Արտաշատ, Արտաշատ ք․, Իսահակյան փողոց, 24 հասցեում գտնվող 280,6 ք.մ. բնակելի տուն, 19,8 ք․մ․ /58,9 խ․մ․/ պարիսպ և 0,101 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 32730000 ՀՀ դրամ:
- Սյունիքի մարզ, համայնք Գորիս, Գորիս ք․, Անկախության փողոց, 31,31/1/1 հասցեում գտնվող 215 ք.մ. բնակելի տուն և 0,0404 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 18090000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Աջափնյակ, Ս․ Լուկաշինի 2-րդ փողոց, 10/3 հասցեում գտնվող 275,95 ք.մ. բնակելի տուն և 0,011951 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 79700000 ՀՀ դրամ:
- Կոտայքի մարզ, համայնք Հրազդան ք․, Րաֆֆու փողոց, թիվ 25 հասցեում գտնվող 105,4 ք.մ. բնակելի տուն, 17,5 ք․մ․ կաթսայատուն, 51 ք․մ․ անասնաշենք, 17,1 ք․մ․ հացատուն և 0,173 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 35280000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Մալաթիա-Սեբաստիա, Ա․ Բաբաջանյան փողոց, 38 շենք, 35 հասցեում գտնվող 78,2 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 36900000 ՀՀ դրամ:
- Գեղարքունիքի մարզ, համայնք Սևան ք․, Նավավարների փողոց, 15 հասցեում գտնվող 139,9 ք․մ․ բնակելի տուն, 2,2 ք․մ․ կաթսայատուն, 95,1 ք․մ․ անասնաշենք, 94 ք․մ․ հացատուն, 35,72 ք․մ․ ավտոտնակ, 11,2 ք․մ․ /17,9 խ․մ․/ պարիսպ և 0,1885 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 27600000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Վեդի, Վեդի ք․, Ա․ Խանջյան փողոց, 21 հասցեում գտնվող 242,3 ք․մ․ բնակելի տուն, 22,3 ք․մ․ անասնաշենք, 12,35 ք․մ․ անասնաշենք, 14,6 ք․մ․ սանհանգույց և 0,213 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 32470000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Գ․ Սունդուկյան փողոց, 28ա շենք, 26 հասցեում գտնվող 72,4 ք․մ․ բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 43810000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Շենգավիթ, Ն․ Շենգավիթ, 9-րդ փողոց, 109/2 հասցեում գտնվող 65,7 ք․մ․ բնակելի տուն, 20,5 ք․մ․ բնակելի տուն, 5 ք․մ․ օժանդակ շինություն, 10,1 ք․մ․ ավտոտնակ և 0,018053 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 23060000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Մասիս ք․, 6-րդ թաղամաս, 2-րդ փողոց, 41 հասցեում գտնվող 101,15 ք․մ․ բնակելի տուն, 15,7 ք․մ․ /31,4 խ․մ․/ պարիսպ և 0,04038 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 23850000 ՀՀ դրամ:
- Արարատի մարզ, համայնք Մասիս, Մասիս ք․, 6-րդ թաղամասի 2-րդ փողոց, 38/1 հասցեում գտնվող 197,4 ք․մ․ բնակելի տուն և 0,0409 հա հողամաս: Լոտի մեկնարկային գինը` 37810000ՀՀ դրամ:
- Լոռու մարզ, համայնք Վանաձոր ք․, Գ․ Լուսավորչի փողոց, 10 շենք, 18 հասցեում գտնվող 62,3 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 13200000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Արաբկիր, Կոմիտասի պողոտա, 39 շենք, 70 հասցեում գտնվող 52,7 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 39320000 ՀՀ դրամ:
- Գեղարքունիքի մարզ, համայնք Սևան, Սևան ք․, Նալբանդյան փողոց, 25 շենք, 11 հասցեում գտնվող 64,7 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 16190000 ՀՀ դրամ:
- ք․ Երևան, Աջափնյակ, Հ․ Շիրազի փողոց, 52 շենք, 16 հասցեում գտնվող 76,4 ք.մ. բնակարան: Լոտի մեկնարկային գինը` 33690000 ՀՀ դրամ:
Աճուրդի փուլերը` ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, թիվ 82/31 հասցեում 17.04.2025թ.-ին, ժ. 12:00-ին դասական եղանակով, այնուհետև յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, նույն վայրում, նույն ժամին` հոլանդական եղանակով: Աճուրդի ավարտը՝ 12.05.2025թ.-ին: Աճուրդի մասնակցության նախավճարը սահմանված է համապատասխան գույքի ընթացիկ մեկնարկային գնի 1%-ի չափով, որի վճարման վերջնաժամկետը սահմանված է յուրաքանչյուր աճուրդի փուլի օրվան նախորդող աշխատանքային օրվա  ժամը 16:00-ն: Նախավճարը վճարվում է «Բի Էս Թի» ՍՊԸ -ի դրամարկղում`աճուրդի կայացման հասցեում, ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կանխիկի շեմը չգերազանցելու դեպքում, կամ բանկային հաշվին («Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ում 2470103374150000 հաշվեհամարին) կամ կազմակերպչի կողմից տրված այլ հաշվեհամարին: Աճուրդին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել՝ ֆիզիկական անձանց համար անձը հաստատող փաստաթուղթ և Կազմակերպչի կողմից տրված մասնակցի վկայական (այսուհետ՝ աճուրդի վկայական), որը հաստատելու է նաև նախավճարի մուծման փաստը, իսկ իրավաբանական անձանց համար՝ կանոնադրությունը, իրավաբանական անձանց պետական գրանցման վկայականը, պաշտոնատար անձի կամ ներկայացուցչի լիազորությունները հաստատող փաստաթուղթ և աճուրդի վկայական:
Աճուրդում հաղթող է ճանաչվում այն անձը, ով առաջարկել է ամենաբարձր գինը: Վերջին ամենաբարձր գնային հայտ ներկայացրած մասնակիցը, աճուրդավարի մուրճիկի երրորդ հարվածից հետո, համարվում է աճուրդում հաղթած մասնակից: Աճուրդին մասնակցած, սակայն չհաղթած անձի մուծած նախավճարը վերադարձվում է աճուրդն ավարտվելուց հետո մեկ աշխատանքային օրվա ընթացքում։ Նախավճարը ենթակա է վերադարձման, եթե աճուրդը համարվում է չկայացած: Եթե աճուրդում հաղթող ճանաչված անձը հրաժարվում է ստորագրել արձանագրությունը կամ առուվաճառքի պայմանագիրը, ապա նա կորցնում է իր մուծած նախավճարը։ Եթե Կազմակերպիչը հրաժարվում է ստորագրել արձանագրությունը, ապա նա պարտավոր է աճուրդում հաղթող ճանաչված անձին վերադարձնել նախավճարը։
Նախքան աճուրդի ավարտն աճուրդային լոտի նկատմամբ բանկի գրավի կամ սեփականության իրավունքի դադարման հետևանքով աճուրդի մասնակիցների կորուստների և վնասների համար բանկը որևէ պատասխանատվություն չի կրում:
Լոտերն ուսումնասիրելու ցանկություն հայտնած անձինք կարող են սույն ծանուցման օրվան հաջորդող օրվանից մինչև աճուրդի ավարտի նախորդող օրը,  յուրաքանչյուր աշխատանքային  օր, ժ. 10:00-ից մինչև 18:00-ն, այցելել վերը նշված հասցեներով և ծանոթանալ լոտերի հետ՝ այցելությունը նախապես համաձայնեցնելով Կազմակերպչի և Բորսայի հետ: Հարկային գործակալ հանդիսանալու դեպքում աճուրդում հաղթած մասնակցի կողմից լոտի գնի վճարելու կարգը սահմանվում է վաճառողի հետ՝ փոխհամաձայնեցված ժամկետներում։ Սույն ծանուցումը կարող է փոփոխվել մամուլում հրապարակվելու միջոցով:Աճուրդների անցկացման կանոնակարգին կարող եք ծանոթանալ և անվճար ստանալ կանոնակարգի պատճենը, դիմելով Կազմակերպչին՝ ք. Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, թիվ 82/31 հասցե:  Բոլոր այլ տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել (011) 56-45-13 հեռախոսահամարով կամ այցելել www.llcbst.am, www.borsa.am կայքերը:
Ծանուցում 28.03.2025
Աճուրդի առաջին փուլը կայանալու է 14․04․2025 թվականին, ժամը 12:00-ին, ՀՀ, ք․ Երևան, Սայաթ-Նովա պողոտա, 40 շենք, 82/31 հասցեում, այնուհետև, կայացվող աճուրդի յուրաքանչյուր հերթական փուլը կանցկացվի յուրաքանչյուր հաջորդ աշխատանքային օրը, նույն վայրում, նույն ժամին: Աճուրդի ավարտը՝ 30.12.2025թ.-ին:
Աճուրդի կազմակերպիչն է «Բի Էս Թի» ՍՊԸ-ն (այսուհետ` Կազմակերպիչ), որն իրականացնելու է հետևյալ լոտի (այսուհետ` Լոտ) բաց աճուրդ «հոլանդական» եղանակով:
Աճուրդի պայմաններն են.
- Լոտ` ՀՀ, ք․ Երևան, Կենտրոն, Խանջյան փողոց, 29 շենք, 3 հասցեում կառուցվող 81,2 ք․մ․ բնակարանի նկատմամբ կառուցապատողի իրավունք (շինության ավարտվածության աստիճանը 80% և ավելի),